Yemen Enformasyon Bakanı: Yeni Yemen Medya Merkezi'nin başarılı olacağına inanıyorum

27 Temmuz 2018

Yemen Enformasyon Bakanı: Yeni Yemen Medya Merkezi'nin başarılı olacağına inanıyorum

Yemen Enformasyon Bakanı Muammer El İryani, Türkiye'de faaliyet gösteren Yeni Yemen Medya Merkezi'nin önemli bir görev ifa ettiğini belirterek, "Yeni Yemen Medya Merkezi girdiği bu yolda başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

Yemen Enformasyon Bakanı El İryani,  Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Yeni Yemen Medya Merkezi Riyad Temsilcisi Velid Abdulmelik'i kabul etti.  

Görüşmede Abdulmelik, Yeni Yemen Medya Merkezi'nin kuruluşu ve çalışmalarının yanı sıra hedefleri konusunda Bakan El İryani'ye bilgi verdi.

Yeni Yemen Medya Merkezi Temsilcisi Abdulmelik, Yeni Yemen Medya Merkezi'nin Yemen'deki gelişmeleri doğru ve tarafsız bir şekilde Türk kamuoyuna Türkçe anlatmak olduğunu ifade ederek, iki ülke arasında bir köprü vazifesi görmek istediklerini kaydetti.

Bakan El İryani, ise Türkiye'de Yemenli bir medya merkezinin açılmış olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Yeni Yemen Medya Merkezi'nin Yemenlilerin sesi olması konusunun yanı sıra iki ülke arasında köprü olacağını belirterek, bunda başarılı olacağını kaydetti.

Bakan İryani ayrıca Türkiye'de Türk basınıyla yapılacak etkinliklerde Yeni Yemen Medya Merkezi ile müşterek çalışmalara imza atmayı arzu ettiklerini sözlerine ekledi.