Yemen Başbakanından Yeni Yemen Medya Merkezi'ne övgü

20 Temmuz 2018

Yemen Başbakanından Yeni Yemen Medya Merkezi'ne övgü

Yemen Başbakanı Ahmed Bin Dağr, Yeni Yemen Medya Merkezi'nin Türkiye'de açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Yeni Yemen Medya Merkezi'ne her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını söyledi.

Yeni Yemen Medya Merkezi Başkanı Salih El Gabri, Suudi Arabistan'nın başkenti Riyad'da  Yemen Başbakanı Ahmed Bin Dağr tarafından kabul edildi.

Yeni Yemen Medya Merkezi Başkanı  El Gabri, Başbakan Bin Dağr'a Yeni Yemen Medya Merkezi'nin kuruluşu ve faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

 Yeni Yemen Medya Merkezi'nin Türkiye'de Türkçe yayın yapan ilk ve tek Yemen medya merkezi olduğunu belirten El Gabri, amaçlarının Yemen'deki gelişmeleri doğru ve tarafsız bir şekilde Türk ve dünya kamuoyuna aktarmak olduğunu söyledi.

Türkiye ve Yemen halkları arasında bir köprü olmayı da amaçladıklarını kaydeden El Gabri, "Amacımız Yemen'de yaşananları gerçek yönleri ile Türk kamuoyu ve medyasına Türkçe anlatmaktı. Bu yönde ciddi sıkıntılar vardı. Çünkü Yemen ile ilgili haberler yabancı basın kuruluşlarından alınıyordu. Biz bu durumda ne yapılacağını değerlendirerek bu merkezi kurduk." dedi.

El Gabri ayrıca, Türkiye'deki Yemenli öğrecilere değişik alanlarda eğitim kurslarının yanı sıra birçok alanda destek verdiklerini kaydetti.

Başbakan Bin Dağr ise Türkiye'de Yemenli bir medya merkezinin açılmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sürekli yanıma birileri gelip medya alanında merkez açacaklarını söylüyorlardı. İlk defa birisi gelerek ben medya merkezi açtım dedi. Bu beni çok memnun etti. Yeni Yemen Medya Merkezi çok önemli bir görevi ifade ediyor.  Yemen hükümeti olarak maddi ve manevi her türlü desteği sağlama konusunda elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.

Bin Dağr, ayrıca El Gabriye, Yeni Yemen Medya Merkezi'nin çalışmaları konusunda başarılar diledi.