Çorlu'daki tren kazasında yaşamını yitirenlerin sayısı 24'e yükseldi

9 Temmuz 2018

Çorlu'daki tren kazasında yaşamını yitirenlerin sayısı 24'e yükseldi

Edirne'nin Uzunköprü ilçesi ile İstanbul Halkalı seferini yapan, içinde 362 yolcu ve 6 personel bulunan yolcu treni dün saat 17.00’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi’nde devrildi. İlk olarak 10 kişinin öldüğü belirtilen kazada yaşamını yitirenlerin sayısının 24'e yükseldiği belirtildi.

5 vagonu raydan çıkan teren kazası ile ilgili olarak Sabah saatlerinde Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ yaptığı basın toplantısı düzenledi. Akdağ, yaptığı açıklamada ölü sayısının 24 olduğunu söyledi.

Öte yandan kazada hayatını kaybeden vatandaşları hastanede teşhis eden yakınları ise gözyaşlarına boğuldu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan kazadan sonra 318 kişinin hastanelere getirildiğini, bunlardan 194’ünün ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edildiğini belirtti. Bakan Demircan, halen 124 hastanın müşahede ve tedavi altında bulunduğunu söyledi.

Edirne'nin Uzunköprü ilçesi ile İstanbul Halkalı seferini yapan yolcu treninin 5 vagonu, Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi'nde raydan çıkarak devrildi. Edirne Uzunköprü’den 362 yolcu ve 6 personel ile Halkalı gitmek üzere 15.40’ta hareket eden yolcu treni saat 17.00 sıralarında Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi'nde raydan çıkarak devrildi.