Türkiye’de Yemen Kültür ve Sanat Tacı Kulübü tanıtım programı

20 Ekim 2020

Türkiye’de Yemen Kültür ve Sanat Tacı Kulübü tanıtım programı

Türkiye’de bulunan Yemenliler ulusal kimliklerini güçlendirmek ve zorluklara karşı mücadele etmek amacıyla Yemen Kültür ve Sanat Tacı Kulübü’nü kurdu.

İstanbul’da kurulan Yemen Kültür ve Sanat Tacı Kulübü, “Zorluklarla Yüzleşen Yemenlilerde Kişilik” isimli bir konferans gerçekleştirildi.

Program kapsamında katılımcı ve davetlilere Yemen davası, Yemen kimliği, demokrasi gibi çeşitli konularda genç nesillerin bilgilendirilmesi ve aydınlatılması amacıyla yapılan etkinliği Türkiye’de yaşayan Yemenliler katıldı.

Yemenliler tarafından kurulan kulüp, Yemenliler arasında diyaloğu zenginleştirerek ve çeşitli sosyal, politik ve entelektüel konuları tartışarak cumhuriyetçi ulusal düşünceyi ve sivil değerleri canlandırmaya çalışan ve öğrenciler ve gençler arasında farkındalık ve entelektüel, kültürel ve politik gelişimi yayarak uygun bir akış oluşturmaya çalıştığı belirtildi.

Programda yapılan konuşmalarda Yemen’de cumhuriyet ile imame düzeni arasındaki mücadeleye vurgu yapılarak, Yemen’in ulusal çıkarlarını koruyacak ve tüm halkı kucaklayan özgür bir devletin kurulmasının önemine vurgu yapıldı.