TİKA’dan Yemen’in korona mücadelesinde termal kamera desteği

30 Eylül 2020

TİKA’dan Yemen’in korona mücadelesinde termal kamera desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), korona virüs salgınında ölüm oranının en yüksel olduğu ülke olan Yemen’de Aden Uluslararası Havaalanı’nda termal sistemi kurdu.

Türkiye savaşın devam ettiği Yemen’de insani yardımların yanı sıra korona virüs salgını ile mücadelesinde destek olmaya devam ediyor.

TiKA, korona virüs Covid-19 ile mücadele kapsamında Aden Uluslararası Havaalanı'na bilgisayar destekli termal kamera sistemi kurdu.

Yemen’e gelen yolcuların vücut ısısının ölçülmesi amacıyla yerleştirilen bilgisayar destekli termal kamera sistemi Aden Uluslararası Havaalanı'nın gelen ve giden yolcu peronlarına kurulumu yapılmasının ardından havaalanı güvenlik müdürlüğüne teslim edildi.

Teslim törenine Yemen Sağlık Bakanı Vekili Dr. Muhammed Bekri, Yemen Yüksek Yardım Komitesi Genel Koordinatörü Cemal Mahfuz Ba-Fakih, havaalanı yetkilileri ve TİKA'nın Yemen Koordinatörü Abdullah Sarı katıldı.

Bakan Vekili Bekri törende yaptığı konuşmada, TİKA'nın şahsında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkına teşekkür etti.