Erdoğan: Haydutluğa müsaade etmeyeceğimiz anlaşılmıştır

17 Eylül 2020

Erdoğan: Haydutluğa müsaade etmeyeceğimiz anlaşılmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerilim konusunda, “Akdeniz’deki en uzun kıyı şeridine sahip ülkemizi birilerinin sahillerimize hapsetmesine izin vermeyeceğiz. Türkiye’nin haydutluğa buyun eğmeyeceği artık konun tüm muhatapları tarafından anlaşılmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Övünç Madalyası Töreni'nde yaptığı konuşmada Doğu Akdeniz’deki gerilim ile ilgili kararlılık mesajı verdi.

 Türkiye’nin haklarını koruma konusunda taviz vermeyeceğinin tüm taraflar tarafından anlaşıldığını belirterek, “Doğu Akdeniz’de ülkemizin ve KKTC’nin meşru haklarını sonuna kadar savunuyoruz. Akdeniz’deki en uzun kıyı şeridine sahip ülkemizi birilerinin sahillerimize hapsetmesine izin vermeyeceğiz. Türkiye’nin haydutluğa buyun eğmeyeceği artık konun tüm muhatapları tarafından anlaşılmıştır. Son günlerde diplomasi masasının ön plana çıkartılması ülkemizin kararlı duruşunun sonucudur.
” ifadelerini kullandı.

Eroğan, “Türkiye’ye samimiyetle yaklaşanlar bizden her zaman hüsniyet görecektir. Türkiye’nin sabrını ve kararlığını test edenlerse daima bizden hak ettikleri cevabı alacaklardır.” şeklinde konuştu.