Bakan Koca: Baştakinden daha zor bir dönemdeyiz

17 Eylül 2020

Bakan Koca: Baştakinden daha zor bir dönemdeyiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan korona virüs vakaları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Salgın giderek tırmandı. Bugün biz ve dünya, virüsün saldırısı karşısında baştakinden daha zor bir dönemdeyiz. Bu daha zor ama umutların gerçekleştirmeye yakın olduğu dönemdir” dedi.

Corona virüsüyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası basın toplantısı yapan Sağlık Bakanı Koca, Virüs nedeniyle dün 63 kişinin hayatını kaybettiğini ve bin 771 yeni vakanın tespit edildiğini söyledi.

Son dönemde artan vaka ve ölüm sayılarına dikkat çeke Bakan Koca, “Kaybettiğimiz ilk hastadan sonra 7 bin 185 hayat benzer şekilde son buldu. Bugün ağır hasta sayımız binin üzerinde, vaka sayımız yüz binlerle ifade ediliyor. Salgın giderek tırmandı. Bugün biz ve dünya, virüsün saldırısı karşısında baştakinden daha zor bir dönemdeyiz. Bu daha zor ama umutların gerçekleştirmeye yakın olduğu dönemdir” ifadelerini kullandı.

Koca ayrıca bir müjdeyi de paylaşarak, "Çin'deki aşının Türkiye'deki ilk uygulamasına Hacettepe Üniversitesi'nde 3 sağlık çalışanında başlandı. Salgında son kritik ayları yaşıyor olabiliriz. Muhtemelen alacağımız son viraj olan önümüzdeki aylarda, hastalığa yakalanmama gayretinde olalım" şeklinde konuştu.