Erdoğan’dan Macron'a: Senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak

12 Eylül 2020

Erdoğan’dan Macron'a: Senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" diyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a, "Senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak" diyerek net yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu'na yaptığı konuşmada kendisiyle sorunu olan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a yüklendi.

Macron’u Fransa’nın tarihi üzerinden eleştiren Erdoğan, “Fransa sürekli gündemde. İsim olarak anmak istemiyorum ama mecburum anmaya çünkü şahsımla uğraşıyor. Sayın Macron senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak. Defalarca bunu sana söyledim ama dinlemiyorsun. Tarih bilgin yok. Türk milletiyle uğraşma. Afrikanın tarihi Fransa'nin tarihidir. Cezayir'de, Ruanda'da binlerce insanı öldüren sizlersiniz. Bize insanlık dersi veremezsiniz. . Libya'da yüzbinlerce insanı öldüren sizlersiniz. Önce bunu öğren. Bunlar Libya'ya neden girmek istiyor 'Petrol için'. Afrika'da altınları sömürmek için zulümde bulunuyorlar.” şeklinde konuştu.