Yemen Islah Partisi’nden 15 Temmuz kutlaması

16 Temmuz 2020

Yemen Islah Partisi’nden 15 Temmuz kutlaması

Yemen’de Islah Partisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ak Parti’ye bir kutlama mesajı gönderdi.

Islah Partisi Dış İlişkiler Başkanı Necip Ğanim, Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’a gönderdiği tebrik mesajında iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarına vurgu yapıldı.

Mesajda “Yemen Islah Partisi olarak 15 Temmuz 20016 tarihindeki başarısız darbe girişimine karşı elde edilen zaferin 4’üncü yıl dönümünü kardeş Türk halkını ve yöneticilerini en samimi duygularımızla kutlarız.” ifadeleri yer aldı.

Mesajda ayrıca, Büyük Türk halkı tüm siyasi bileşenleri ile büyük bir birliktelik örneği ile Cumhurbaşkanlarının etrafında tek bir vücut olarak büyük bir cesaret örneği göstererek, ülkenin güvenlik ve istikrarını hedef alın darbe girişimini başarısızlığa uğrattı.” denilerek, Türk halkının ortaya koyduğu kahramanlığa vurgu yapıldı.

Mektupta ayrıca iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarına vurgu yapılarak, “Yemen Islah Partisi olarak partimiz ve halklarımız arasındaki derin kardeşlik bağlarını vurgulamak isteriz. Isah Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi arasında Türkiye ve Yemen’in yanı sıra İslam dünyasının çıkarlarını sağlayacak iş birliği ve koordinasyonu artırmayı arzu ediyoruz.” denildi.