Kısa çalışma ödeneği bir ay daha uzatıldı

29 Haziran 2020

Kısa çalışma ödeneği bir ay daha uzatıldı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, Krona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında "Kısa çalışma ödeneğinden mevcutta yararlananların süresini bir ay daha uzatıyoruz. İş fesih sınırlaması dolayısıyla nakdi destek ücret desteği de bir ay daha devam edecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin korona virüs ile mücadelede en başarılı ülkeler arasında olduğunu ifade eden Erdoğan, “Amacımız vaka sayısını da vefat sayısını da sıfıra en yakın veya sıfır noktasına çekebilmektir. Ülkemizi risk grubundan uzaklaştırmakta kararlıyız. Normalleşme takvimi çerçevesinde birkaç alan dışında tüm sektörlerde hizmet ve üretimin önünü açtık. Salgın sürecinde her kesimi verdiğimiz desteklerle ayakta tuttuk. Devletimizin tüm imkanlarını milletimizin emrine vermiş bulunuyoruz” dedi.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BİR AY DAHA UZATILDI

Korona virüs ile mücadele kapsamında yapılan desteklere değinen Erdoğan, “Sosyal koruma kalkanı altında hanelere 6 milyarın üzerinde yardım yaptık. Kısa çalışma ödeneğinden mevcutta yararlananların süresini bir ay daha uzatıyoruz. İş fesih sınırlaması dolayısıyla nakdi destek ücret desteği de bir ay daha devam edecektir.”  ifadelerini kullandı.