Manisa’da şiddetli deprem İstanbul’da hissedildi

26 Haziran 2020

Manisa’da şiddetli deprem İstanbul’da hissedildi

AFAD Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Saat 10.21'de meydana gelen deprem Deprem İstanbul, Aydın, Muğla ve İzmir gibi merkez illerde de hissedildi.

Egede meydana gelen 5.5 şiddetindeki derem İstanbul başta olmak üzere birçok kentte hissedildi. Deprem nedeniyle bazı vatandaşlar binaları panikle terk ederken, kimileri de telefonla yakınlarını aradı.

Öte yandan bölgede çok sayıda artçı deprem daha meydana geliyor. Saruhanlı ilçesinde 3.6 ve 3.0 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi.

Öte yandan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, yaptığı açıklamada depremin merkezinin Saruhanlı ilçesine bağlı Kumkuyucak Mahallesi olduğunu belirtti.

Vali Karadeniz, "Valiliğimize intikal eden herhangi bir hasar ihbarı yok. Dış mahallelerde de araştırmalarımız devam ediyor. Şu anda hasar olup olmadığına yönelik araştırmalarımız sürüyor. Elbette ki ilk etapta eğer herhangi bir hasar varsa hemen ona göre bizim afet planlarımıza uygun şekilde harekete geçilecek." diye konuştu.