Türkiye’de iç hat uçuşları 1 Haziran’da başlayacak

30 Mayıs 2020

Türkiye’de iç hat uçuşları 1 Haziran’da başlayacak

Türkiye’de korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında durdurulan iç hat uçak seferleri 1 Haziran tarihinden itibaren başlayacak.

Türkiye’de korona sürecinde normalleşme adımları çerçevesinde yurt içi ve yurt dışı uçak seferleri yeniden başlıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Mart ayında durdurulan uçak seferlerinin 1 Haziran’da yeniden başlayacağını duyurdu.

Bakan Karaismailoğlu, “Covid-19’a karşı hazırlıklarını yaparak sertifikalarını alan havalimanlarımızda uçuşları başlatıyoruz. Şu ana kadar 6 havalimanımız sertifikasını aldı. 2 ay aradan sonra ilk seferimizi de 1 Haziran günü saat 10.00’da İstanbul Havalimanından Esenboğa Havalimanına yapıyoruz. Ülkemiz gibi havayollarımız da kalkış yapacak. Tedbirlerimizi alacağız ancak normalleşme adımlarımızı da atacağız. 1 Haziran’da İstanbul’dan Ankara’nın yanı sıra İzmir’e, Antalya’ya ve Trabzon’a da uçuş seferleri gerçekleştirilecek. Diğer havalimanlarımızda da uçuşlarımız kademeli olarak açılacak" dedi.

Karaismailoğlu, Covid-19 salgını nedeniyle 28 Mart’tan bu yana havalimanlarında uçuşların durdurduğunu anımsatarak, 1 Haziran tarihi itibariyle Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm havalimanlarında başarıyla alınan önlemlere ek olarak normalleşme sürecinde yeni uygulamaların hayata geçirileceğini kaydetti.