Korona virüs Yemen’deki gıda fiyatlarını yükseltti

13 Mayıs 2020

Korona virüs Yemen’deki gıda fiyatlarını yükseltti

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) ülkede 6 yılı aşkın süren savaş sebebiyle dünyanın en derin insani krizin yaşandığı Yemen’de korona virüs sebebiyle gıda fiyatlarının yükseldiğini bildirdi.

Yemen’de devam eden savaş sebebiyle açlık ve yoksulluğun kol gezdiği ülkede halk özellikle korona virüs salgını ile artan gıda fiyatları ile boğuşuyor.

WFP Yemen ofisi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada korona virüs salgını sebebiyle Yemen'de gıda fiyatlarını belirterek, artan fiyatların halkın sıkıntısını daha da arttığını duyurdu.

Yapılan açıklamada halkın yaşadığı sıkıntılara dikkat çekilerek, Yemenliler için can damarı niteliğinde olan insani yardımların devam etmesinin zorunlu olduğu vurgulandı.

Yemen’de 6 yılı aşkın süredir devam eden savaş sebebiyle açlık ve yoksullukla mücadele eden Yemen’de halkın yüzde 80’inden fazlası insani yardımlara muhtaç şekilde yaşamını sürdürüyor.

Dünyayı etkisi altına alan korana sebebiyle artan gıda fiyatları zaten kötü durumda olan halkın ekonomik yapısını daha da etkileyeceği belirtiliyor.