Türkiye’deki Yemenli öğrencilerden İdlib şehitlerine saygı duruşu

4 Mars 2020

Türkiye’deki Yemenli öğrencilerden İdlib şehitlerine saygı duruşu

Türkiye’de Yemen Öğrenci Birliği tarafından gerçekleştirilen 'Vatan Kalkınması Formu 2' programında Yemenli öğrenciler örnek bir davranışta bulunarak İdlib’te şehit düşen askerler anısına saygı duruşunda bulundu.

Türkiye’nin Suriye’nin İdlib kentinde Esed güçlerine karşı başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı tüm hızıyla devam ederken, bölgeden şehit haberleri gelmeye devam ediyor. Şehit haberleri tüm Türkiye’nin yanı sıra kardeş ve yakın ülkelerde de büyük acıyla karşılanıyor.

Türkiye’de eğitim gören Yemenli öğrencilerden de örnek bir davranış geldi. Türkiye’de Yemen Öğrenci Birliği 28 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 'Vatan Kalkınması  Forumu 2' etkinlikleri kapsamında birliğin yönetiminde bayrak değişimi gerçekleştirildi.

Aydın’da gerçekleştirilen ve Türkiye’deki çeşitli üniversitelerde okuyan 400’ü aşkın öğrencinin katıldığı Vatan Kalkanması 2 Formun’da İdlib’te şehit düşen askerlerimiz unutulmadı.

Türk halkının acısını paylaşan Yemenli öğrenciler etkinlik kapsamında İstiklal Marşı’nı okuyarak bir dakika İdlib şehitleri için saygı duruşunda bulundu.

Türk halkının acısını paylaşan öğrencilerin bu davranışı ise büyük takdir topladı.