Korona Yunanistan'a da sıçradı

26 Şubat 2020

Korona Yunanistan'a da sıçradı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada panik uyandıran korona virüsü, Türkiye'nin komşuları İran ve Irak'ın ardından Yunanistan'a da sıçradı.

Korona virüsü dünya genelinde on binlerce kişiye bulaşmasının ardından birçok ülkede can almaya devam ediyor. Virüs son olarak Yunanistan'da da sıçradığı bildirildi. 

 Yunanistan Sağlık Bakanı, ülkede korona virüs vakasının görüldüğü iddialarını doğruladı. Yunanistan’ın Selanik kentinde, 38 yaşındaki Yunanistan vatandaşı bir kadında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Sotiris Skodras, dün akşamdan itibaren Selanik Hastanesi’nde karantina altına alınan kadında virüse rastlandığını açıkladı.Bunun yanında Avrupa'da ise Fransa'da 2, Hırvatistan'da 1 ve İspanya'da 6 yeni tip koronavirüs vakası daha tespit edildi.

AB'den Avrupa'da hızla yayılan salgın ile ilgili 'Daha geniş alanlara yayılacağı senaryolara hazırlanmak gerekiyor" açıklaması geldi.

Skodras, bir süre önce İtalya'yı ziyaret ettiği belirlenen kadınla temasta bulunan aile üyeleri ve yakınlarının da özel birimlerde karantinada tutulduğunu belirtti.