Bir yastığa 80 yıl baş koyan çifte sevgililer günü sürprizi

15 Şubat 2020

Bir yastığa 80 yıl baş koyan çifte sevgililer günü sürprizi

Burdur'da 80 yıldır bir yaskığa başkoyan Rukiye ve Yusuf Baş çifti için sürpriz "14 Şubat Sevgililer Günü" programı hazırlandı. Kendileri için hazırlanan özel masada baş başa yemek yiyen yaşlı çift sevgililer günününü kutladı. 

Tüm dünyada kutlanan sevgililer günü, için herkes kendince bir program yaparken, Burdur'da 80 yıldır evli çifit için özel bir kutlama programı hazırlandı. 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesince (MAKÜ) organize edilen yemek için özel araçla evlerinden alınan 94 yaşındaki Rukiye ile 105 yaşındaki Yusuf Baş çifti, üniversitenin Lavanta Tepesi Oteli'ne getirildi. 

Şaşkınlıkları yüzlerinden okunan çifit otel müdürü tarafından kapıda karşılanarak, davetliler ve çalışanlar tarafından alkışlarla salona giriş yaptı.

Baş çifti için özel hazırlanan keman eşliğinde, mumlar ve kurumuş gül yapraklarıyla donatılan masada baş başa yemek yiyen Baş çifti, duygulu anlar yaşadı.

Rukiye Baş, ömrü boyunca böyle bir akşam yaşamadığını belirterek, hissettiği mutluluğu dile getirdi.

Duygularını söylediği maniyle dile getiren Yusuf Baş ise 80 yıllık evliliklerinde ilk defa böyle bir organizasyonla sevgililer gününü kutladıklarını belirterek, böyle ince bir düşünceyi hayata geçiren herkese teşekkür etti.