Manisa'da 4.8 şiddetinde deprem paniği

5 Şubat 2020

 Manisa'da 4.8 şiddetinde deprem paniği

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 20.55'te 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Panik halkta panik oluştururken çok sayıda vatandaş sokağa çıktı. 

Türkiye'de ülkenin farklı kentlerinde meydana gelen depremlerle sarsılıyor. Iğdır depreminin ardından son olarak Manisa'da dün akam AFAD'ın verdiği verilere göre  4.8 şiddetinde deprem meydana geldi. Sarsıntıyla birlikte halk panikle sokaklara koştu. 

İlçe sakinlerinden Bahadır Erbay, depremde herkesin büyük korku yaşadığını belirterek, "Herkes sokakta şu anda. Bu artçı depremler devamlı oluyor. Ne zaman sona erecek hiç bilmiyoruz. İnsanlar iyice telaşlandı, herkes dışarıda. Şu anda eşim ve çocuğumla dışarı çıktık, içeri girmeyi de düşünmüyoruz. Ne olacağını bilmiyoruz sonuçta bu bir doğal afet." dedi.

Öte yandan  ilçeye bağlı Medar Mahallesi sakinlerinin de yaşadıkları panik sebebiyle sokağa çıktığı ve mahalleye çadır kurulması için yetkililerden talepte bulunduğu öğrenildi.

Manisa Valiliği 20.55'teki depremle ilgili yaptığı açılamada ilçe genelinde depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluğun olmadığını bildirmişti.

Akhisar ilçesinde 22 Ocak'ta 5,4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, 4 kişi hafif şekilde yaralanmıştı. Depremde evleri hasar görenler için AFAD tarafından 15 mahallede 400 çadır kurulmuştu.

Valilik, 68 mahallede yapılan hasar tespit çalışmaları sonucu 4 ilçede 596 az, 275 de ağır hasarlı yapı tespit edildiğini aktarmıştı.