Türk Kızılay'dan Yemen'deki yetim çocukları yardım

30 Ocak 2020

Türk Kızılay'dan Yemen'deki yetim çocukları yardım

Türk Kızılay, Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine yardım çalışmaları kapsamında ülkenin güneydoğusunda yer alan Marib ilindeki yetim çocuklara gıda kolisi ve okul çantası dağıttı.

Türk yardım kuruluşlarının savaşın 5 yılı aşkın süredir devam ettiği Yemen'e yöneli insani yardım çalışmaları sürüyor.  Türk Kızılay yetim çocuklara yönelik gerçekleştirdiği yardımlarda yüzlerce yetim çocuğu sevindirdi.

Yapılan yardımlar ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Yemen Delegasyonu Başkanı Mustafa Aydın,  yaptığı açıklamada, Marib'deki yetim çocuklara 400'er gıda kolisi ve okul çantası dağıttıklarını söyledi.

Aydın, Yardımın, Türkiye'den Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ile koordinasyon içerisinde Yemen'in bazı illerinde yürütülen proje kapsamında gerçekleştirildiğini belirterek,  ülkenin doğusundaki Şebve illindeki yetim çocuklar için de gıda ve okul çantası yardımı yapılacağını aktardı. 

Türk Kızılay, daha önce de Yemen'in geçici başkenti Aden, Lahic, Dali, Ebyen, Taiz ve Hadramevt illerindeki yetimlere gıda kolisi ve okul çantası yardımı yapmıştı.