YTB’den Türkeye’deki Yemenli öğrencilere anlamlı destek

21 Ocak 2020

YTB’den Türkeye’deki Yemenli öğrencilere anlamlı destek

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB), Türkiye’deki Yemenli Öğrenciler Birliği öğrencilerini ağırlayarak, Türkiye’de eğitim gören Yemenli öğrencilerin projelerini destekledi.

Türkiye’deki Yemenli Öğrenciler Birliği Başkanı Muhammed Hamza’nın başkanlığında bir grup öğrenci YTB’yi ziyaret etti. Yemenli öğrenciler YTB Başkanı Abdullah Eren tarafından kabul edildi. Yapılan görüşmede Yemenli öğrenciler, YTB Başkanı Eren’e öğrenciler tarafından hazırlanan projeler ve bununla birlikte (Vatanı Kalkındırma Forumu 2) projesi ele alındı.

Görüşmede ayrıca YTB ile Yemen Öğrenci Birliği tanıtımı ve projelerine ek olarak, iyi ilişkiler bu iyi ilişkilerin sonucunda son iki yıl içinde 300’den fazla öğrencinin Türkiye’de kabulü ve onlara burs verilmesinin ilişkilerin ne denli iyi boyutlara ulaştığının göstergesi olduğuna vurgu yapıldı.

Öte yandan YTB Başkanı Eren, öğrencilerin sunduğu Vatanı Kalkındırma Forumu 2 projesine beğenisini belirterek, bu projeye her türlü maddi ve manevi destek sağlamaya hazır olduklarını söyledi. Eren ayrıca şahsi olarak formun kapanış programını katılacağını kaydetti.

Yemenli Öğrenciler Birliği ise ziyaret dolayısıyla Yemen’in simgesi Cembiye’nin de olduğu bir plaketi Eren’e sundu.