İstanbul’da kar yağışı

20 Ocak 2020

İstanbul’da kar yağışı

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisiyle  İstanbul'un Çatalca ve Silivri ilçelerine kar yağdı. Meteoroloji, İstanbul’da kar yağışının ise Perşembe günü etkili olacağını açıkladı.

İstanbul’da beklenen kar Çatalca ve Silivri'de sabah saatlerinden itibaren başladı. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi(İBB)  ekipleri ise yağışa anında müdahale ederek, yolların açık tutulması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İBB yapılan açıklamaya göre, İstanbul, güne 5 derece civarında seyreden hava sıcaklıkları ve kuzeyli yönlerden soğuk esen rüzgarlı hava ile çok bulutlu, aralıklı sağanak yağmurlu bir gökyüzü ile başladı. İlerleyen saatlerde rüzgarın kuvvetini artırması, aralıklarla fırtına şeklinde etkili olması bekleniyor.

Öte yandan Çekmeköy ve Şile'de karla karışık yağmur, kısa süreli kar yağabileceği belirtilirken, Çatalca ve Silivri'deki kar yağışının öğle saatlerine kadar aralıklarla orta kuvvette etkili olacağı, sonra karla karışık yağmur ve yer yer hafif şekilde devam edeceği tahmin ediliyor.