Oturum izni ile ilgili yeni düzenlemeden Yemenliler muaf tutulacak

Yeni Yemen ÖZEL HABER

16 Ocak 2020

Oturum izni ile ilgili yeni düzenlemeden Yemenliler muaf tutulacak

Türkiye’de ikna edici bir gerekçesi olmayan yabancıların oturum izninin uzatılmayacağı ile ilgili düzenlemeden Yemenlilerin muaf tutulacağı belirtildi.

Türkiye’de Yemen Topluluğu Başkanı Salah Batis, Yemen Medya Merkezi’ne yaptığı özel açıklamada Dışişleri Bakanlığı ve Göç İdaresi Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler sonrasında turistik vize ile ilgili yeni düzenlemeden Yemenlilerin muaf tutulacağı konusunda bilgilendirildiklerini söyledi.

Batis, geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldiğini hatırlatarak, “Sayın Çavuşoğlu ile bir araya geldik. Türkiye’de yaşayan Yemenlilerin yabancılara yönelik turistik izninde yapılan yeni düzenlemeler konusundaki endişelerimizi paylaştık. Yaşadığımız sorunlarla ilgili kendisine bir mektup verdik. Kendisi de sağ olsun bizzat ilgileneceğini söyledi. Ardından Göç Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede söz konusu düzenlemeden Yemenlilerin muaf tutulacağı müjdesi bize iletildi. Bu karar bizi son derece memnun etti.” dedi.

Salah Batis ayrıca, Türkiye’de yaşayan Yemenlilerin vize alma başta olmak üzere, öğrencilere burs imkanı ve yatırımcılara kolaylık sağlanması gibi birçok konuda düzenleme beklediklerini belirterek, Türk yetkililere bu alanda göstermiş olduğu çabalardan dolayı teşekkür etti.