Salih’in öldürülmesine yeğeni sebep oldu" iddiası"

5 Aralık 2019

Salih’in öldürülmesine yeğeni sebep oldu

Yemen devrik lideri Ali Abdullah Salih’in Husiler tarafından öldürülmesi ile ilgili yeğeni Tarık Salih’in neden olduğu iddia edildi.

Husi Siyasi Büro üyesi Muhammed El Bakhiti, Ali Abdullah Salih’in öldürülmesi olayının ayrıntılarını anlatarak, olayla ilgili yeni bilgiler paylaştı.

Başkent Sana’da Ali Abdullah Salih güçleri ile Husiler arasında gerçekleşen ve Salih’in öldürülmesi ile sonuçlanan çatışmalar ile ilgili bilgi paylaşan El Bakhiti, Ali Abdullah Salih ile son ana kadar diyalog kapısını kapatmadıklarını savundu.

Sosyal medya hesabı Twitter’den açıklama yapan El Bakhiti, Salih’in Husilere karşı kapsamlı bir savaş başlattığını ya kendisi yada Husilerin liderinin ölmesinden başka seçenek kalmadığını savundu.

El Bakhiti, Zırhlı araçlarla Salih’in kaldığı yer kuşatılmasını adından Tarık Salih’e “Ne dersin burada zorunlu ikameyi kabul edip çekilmelerini şart koşalım mı? Tarık ise buna “Hayır… Çık..” dedi. Ardından çıkan çatışmada Salih öldü.” İfadelerini kullandı.

El Bakhiti Salih’in evi kuşatan zırhlı araçların arasından amcasının konvoyunu çıkarmakla  suçlayarak, bunun sonucunda öldürüldüğünü aktardı.

https://twitter.com/M_N_Albukhaiti/status/1202257928855674880?ref_src=twsrc%5Etfw