Büyüleyen Yemen Aşkı

19 Ekim 2019

Büyüleyen Yemen Aşkı

Katarlı sanatçı Moudi Al Hecri başkent Doha’da Yemen’in tarihi ve kültürel zenginliklerini konu alan “Büyüleyen Yemen Aşkı” isimli fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü. Birbirinden ilginç resimler Yemen’nin yüzlerce yıllık tarihi ve kültürel birikimini gözler önüne seriyor.

Katar Kültür Merkezi’nde gerçekleşen fotoğraf sergisine sanat severlerin yanı sıra birçok ülkenin misyon şefleri katıldı. Yemen’in büyüleyen güzelliklerinin yansıtıldığı 115 fotoğrafın yer aldığı sergide, doğal mekanların yanı sıra tarihe ve kültürel ve doğal yaşamdan kareler objektife yansıyan izlenimleri yer alıyor.

Kültür Merkezi Genel Müdürü Halid Bin İbrahim Al Suliti sergi açılışının ardından yaptığı konuşmada serginin ziyeretçilere, Yemen’in otantik ve muhteşem kültürünü yansıtmasının yanı sıra Yemen’in derin tarihini yansıttığını söyledi.

Fotoğraf sergisinin aynı zamanda güzel bir sanatsal çalışma olduğunu kaydeden Al Suliti, “Bu sergi kültürel meşaleyi yakmasının yanında kültürler arası dayanışmayı da sağlamada önemli bir çalışma oldu” şeklinde konuştu.

Sanatçı Modi Al Hecri, yaklaşık 115 fotoğraftan oluşan Büyüleyen Yemen Aşkı Sergisi’ni Yemen seyehatleri esnasında çektiği fotoğraflardan oluştuğunu ifade ederek, amacının Yemen’in doğal ve kültürel zenginlikleri yansıtmak olduğunu söyledi.

Fotoğraf Sanatçısı Al Hecri, Katar içinde ve yurt dışında olmak üzere 76 etkinliğe katıldı. Sanatçı ayrıca 2013 yılında ise Arap Kadın ödülüne layık görüldü.