Şöhretine engel olan babasını mahkemeye verdi

17 Ekim 2019

Şöhretine engel olan babasını mahkemeye verdi

Yemen’de su satarak ailesinin geçimine katkı sağlamaya çalışan ve söylediği şarkılarla uluslararası şöhrete kavuşan Amr Ahmet, Lübnan’a gitmesine engel olan babasına dava açtı.

Yemen’de savaş tüm şiddeti ile devam ederken ülkede artan işsizlik ve ekonomik sıkıntılar büyüklerin olduğu gibi çocukların yaşamını da olumsuz etkiliyor. Yemen’de yüzlerce çocuktan biri olan Amr Ahmet, babasının kendilerinden ayrılması üzerine evin geçimine katkıda bulunmak amacıyla sokaklarda su satmaya başladı. Minik çocuk bir yandan su satarken diğer yandan da söylediği bir birinden güzel şarkılar onu uluslararası şöhrete kavuşturdu.

Uluslararası basın kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği Ahmet’e Lübnan’dan bir şirket tarafından klip çekilmesi teklif edildi. Ancak durumdan haberdar olan babası ise yıllar önce terkettiği Ahmet’in kendisinin onayı olmadan Lübnan’a gidemeyeceğini söyleyerek büyük miktarda para talebinde bulundu. Baba istediği paranın verilmemesi durumunda oğlunun Lübnan’a gitmesine onay vermeyeceğini söyledi.

Su satarken söylediği şarkılarla uluslararası üne kavuşan 10 yaşındaki Ahmet babasının kendisine izin vermemesi sebebiyle karşı dava açtı.

Ahmet şöhret basamaklarını çıkarken, kendisine engel olmaya çalışan babasının bu kararından vazgeçerek Lübnan’a gitmesine izin vermesini bekliyor.