Türkiye’deki Yemenli iş adamlarından yeni dernek

12 Ekim 2019

Türkiye’deki Yemenli iş adamlarından yeni dernek

Türkiye’de faaliyet gösteren Yemenli işadamları tarafından İş ve Yatırımcı Kalkındırma Derneği’ni kurdu.

Yemen Ankara Büyükelçiliği temsilcisi Musab Al Arada’nın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda, derneğin bakan ve yönetim kadrosu belirlendi.

Türkiye’de çeşitli alanlarda faaliyet gösteren işadamları tarafından kurulan derneğin, tüzük ve taslağının değerlendirildiği toplantıda yapılacak çalışmalar ele alındı.

Derneğin hedefleri arasında dernek üyelerine çeşitli alanlarda hizmet sunulmasının yanı sıra bu işadamlarının kendi alanları ile ilgili işadamları ile bir araya getirme, üyeler arasında bağları güçlendirme, tecrübe paylaşımı gibi bir çok alanda çalışma yapacağı kaydedildi.

Dernek faaliyetlerinde ayrıca yatırım, ticaret, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği kurma çalışmalarına ek olarak, ortak yatırım projelerini tanıtımı yapmak, üyelerden birinin taraf olduğu anlaşmazlıkların çözümünde hakemlik yapmak gibi birçok alanda hizmet vermeyi amaçlıyor.

Yapılan toplantının ardından derneğin yönetim kurulu için seçim yapıldı. Yapılan seçimlerin ardından başkan ve yönetim kurulu üyeleri seçildi.