Barış Pınarı Harekatında 219 terörist etkisiz hale getirildi

11 Ekim 2019

Barış Pınarı Harekatında 219 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda terör koridoru oluşumunu engellemek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 219 oldu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yaptığı açıklamada Fırat’ın doğusuna yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı kapsamında 219 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Fırat'ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen PKK/PYD-YPG'li terörist sayısının 219 olduğu kaydedildi.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda terörden arındırılan köylerde arama tarama çalışmaları sürüyor. Örgüt işgalindeki Rasulayn'da kurtarılan Kişto köyü ile Türkiye sınırı arasında terör örgütüne ait çok sayıda tünel ve mevsiler bulundu.

Öte yandan Tel Abyad'daki Müşeyrfe ve Dedat ile Rasulayn'daki Kişto köyü terörden arındırıldı. Terörden arındırılan Kişto köyünden kaçan teröristlerin bıraktığı silah ve mühimmat ele geçirildi.