Geleceğin medya yöneticileri sertifikalarını aldı

Yeni Yemen - İstabul

4 Eylül 2019

Geleceğin medya yöneticileri sertifikalarını aldı

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Yeni Yemen Medya Merkezi tarafından Yemen’in gelecekteki medya yöneticilerini yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen "Medya Alanında insan Kaynağı Yetiştirme Programı’na" katılan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Sertifika programı ile ilgili yapılan törene Yemen Yurt Dışı Yemenlilerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Muhammed Al Adil ve Yeni Yemen Medya Merkezi Başkanı Salih El Gabri katıldı.

El Gabri törende yaptığı konuşmada, Yemen’in medya yöneticilerini yetiştirmek amacıyla YTB’nin destek verdiği eğitim programına Türkiye’de iletişim fakültelerinde okuyan 17 öğrencinin katıldığını belirterek, projenin oldukça verimli ve başarılı olduğunu söyledi.

El Gabri, Medya yöneticiliği alanında yapılan bu eğitimle sertifika alan öğrencilerin Yemen’in geleceğinde medya kurumlarını yönetecek kadroları oluşturacaklarını kaydetti.

Bakan Yardımcısı Al Adil ise Yemenli öğrencilerin aldıkları bu eğitimle ve elde ettikleri bu sertifa sonucunda Yemen’de daha nitelikli bir medya yöneticilerinin yetişmesine katkı sağladığını belirtti.

Katılımcı öğrenciler ise gerek YTB gerekse Yeni Yemen Medya Merkezi’ne ayrı ayrı teşekkür ederek, burada aldıkları eğitimin kendileri için ufuk açıcı olduğunu söyledi.

YTB ve Yeni Yemen Medya Merkezi tarafından 1 Temmuz 24 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’de eğitim gören 17 öğrenciye Medya Alanında insan Kaynağı Yetiştirme Programı eğitimi verildi.

Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını Bakan Yardımcısı Adil’den aldı.

Yapılan törende öğrenciler ve Adil birlikte kutlama pastasını keserek, sertifika almalarını kutladı.