Filistin yönetimi İsrail ile yapılan tüm anlaşmaları askıya aldı

Tüm anlaşmaları askıya aldılar

26 Temmuz 2019

Filistin yönetimi İsrail ile yapılan tüm anlaşmaları askıya aldı

İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te 10 binayı yıkma kararının ardından Filistin yönetimi İsrail ile yapılan tüm anlaşmaları askıya aldığını duyurdu.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’da yer alan habere göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail ile yaptıkları tüm anlaşmaları askıya aldıklarını duyurdu.

Ramallah’ta Filistinli liderler ile düzenlenen toplantıya katılan Abbas, yapılan görüşmeler sonrasında İsrail ile yapılan tüm anlaşmaların askıya alındığını söyledi.

Kudüs’ün satılık olmadığını ve pazarlık konusu yapılmayacağını kaydeden Abbas, “İşgalci İsrail devletinin yaptığı her şey yasadışı ve geçersizdir. Diktaları ve özellikle Kudüs’te kaba kuvvete zemin hazırlayan anlayışı kabul etmeyeceğiz. Teslim olmayacağız ve ‘Yüzyılın anlaşmasını kabul etmeyeceğiz. Filistin ve Kudüs satılık değildir, pazarlık malzemesi olamaz” açıklamasında bulundu.

“İnsanlarımız haklarını tam olarak elde etmeden, bölgemizde ve dünyada barış, güvenlik ve istikrar olmayacak” diyen Abbas, Ne kadar zaman alırsa alsın, bu iğrenç işgal defedilecek ve gelecekte devletimiz bağımsız olacak.” İfadelerini kullandı.