AFAD'dan Yemen'deki sivil toplum kuruluşları yetkililerine iftar

30 Mayıs 2019

AFAD'dan Yemen'deki sivil toplum kuruluşları yetkililerine iftar

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Yemen'in geçici başkenti Aden'de yerel yöneticiler ve aktivistler için bir iftar programı düzenledi.

Coral Otel'de gerçekleştirilen iftar programında heyetine başkanlık eden Burhan Aslan, TİKA Yemen Koordinatörü Abdullah Sarı, Kızılay Yemen Sorumlusu Mutafa Aydın, Aden Vali Vekili Ğassan El Zamki, Yemen İnsani Yardım Kurulu Koordinatörü Cemal Belfakih ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu yetkilisi katıldı.

AFAD yetkilisi Burhan Aslan, gerçekleştirilen iftar programı ile Yemen'de insani yardım alanında çalışan ve bu alanda mücadele veren şahsiyetleri bir araya getirmeyi amaçladıklarını belirterek, bu şahsiyetlerin yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasındaki önemine dikkat çekti.

Aslan konuşmasında, Yemen'in 2015 yılından beri yaşadığı savaş sebebiyle yaşadığı sıkıntılara dikkat çekerek,"Bizim buradaki amacımız bu zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren halka yardım ulaştırmaktır. Acılarını hafifletmektir" dedi.

Aden Vali Vekili Zamki ise yaptığı konuşmada Türkiye'nin Yemen halkına olan desteğinden övgüyle bahsederek, Türkiye'nin desteklerine teşekkür etti.

El Zamki, Türkiye'nin birçok alanda Yemen halkına olan yardımlarının sürmesi çağrısında bulundu.

AFAD, Ramazan ayı münasebetiyle Taiz, Marib, Aden olmak üzere ihtiyaç sahiplerine 18 bin gıda paketi dağıttı.