Yeni Yemen Medya Merkezi'den Siyasi Araştırmalar Birimi

16 Mayıs 2019

Yeni Yemen Medya Merkezi'den Siyasi Araştırmalar Birimi

 Yeni Yemen Medya Merkezi tarafından , Yemenli çok sayıda araştırmacı, gazeteci ve fikir insanının katıldığı Siyasi Araştırmalar Birimi kuruldu.

Yemen'deki gelişmeler ile ilgili araştırma ve incelemelerin hazırlanması amacıyla Yeni Yemen Medya Merkezi bünyesinde Siyasi Araştırmalar Birimi'nin kuruluşu ile ilgili bir program düzenlendi.

Programa Yemen Kültür Bakan Vekili Zayid Cabir, Yemen Gençlik ve Spor Bakanlığı Kadın Birimi Sorumlusu Nadya Abdullah, Yemen Kültür Bakan Danışmanı Abdüsselam Muhammed katıldı.

Yeni Yemen Medya Merkezi Başkanı Salih El Gabri açılış programında yaptığı konuşmada Yemen'in içinde geçtiği zorlu sürece dikkat çekerek, "Türkiye'de bulunan Yemenli siyasi, fikir adamı ve akademisyenlerin fikirlerinden yararlanmamız büyük önem taşıyor. Buradaki bir birinden değerli fikir insanlarının ortaya koyacağı, araştırma, rapor ve analizler, gerek basınla gerekse, siyasi yetkililere sunulacaktır. Bu anlamda Yemen davasına hizmet etmek için elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyacağız." dedi.

Yapılan programda üyelerin teklifi ile Yasin El Temimi Siyasi Araştırmalar Birimi'nin başkanı olarak seçildi.

El Temimi, yaptığı konuşmasında gazeteci ve fikir insanlarının bir araya geldiği bu birimde yapılacak çalışmaların, Yemen'deki gelişmeleri ve süreci anlatmada büyük önem taşıyacağını kaydetti.

Açılış programın arından üyeler Yeni Yemen Medya Merkezi'nin organize ettiği iftar programına katıldı.