Erdoğan: YSK kararını verince bizim için mesele bitmiştir

18 Nisan 2019

Erdoğan: YSK kararını verince bizim için mesele bitmiştir

Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan, yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada Yüksek Seçim Kurulu'nun(YSK) kararını verdikten sonra kendileri için meselenin bittiğini söyledi.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından düzenlenen  "İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar" konferansında yerel seçimlerle ilgili önemli açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişimizden bugüne her türlü siyasi parti hak arama mücadelesini vermiştir. Son nokta konulana kadar da takipçisi olmuşlardır. Ama olay partime gelince niye rahatsız oluyorsunuz? Biz de sonuna kadar bu mücadelemizi vereceğiz. YSK kararını verince noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir. Ondan sonra da yola devam" dedi.

"Bir seçim maratonunu başarıyla tamamladık." diyen Erdoğan, Demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye’de seçimler demokrasi şöleniyle gerçekleşmiştir. Bir takım tartışmalar olmuştur. Ama bu durum demokrasimizin bir kez daha başarıyla işlediği gerçeğinin teslimine engel değildir. şurası çok önemli, dünyada bizim gibi bir katılım oranına sahne olan bir başka ülke adeta yok gibidir. Yüzde 85’e varan, oldukça yüksek bir katılım oranıyla yapılan bu seçimlerin bir kez daha tüm milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum." açıklamasında bulundu.