Taiz'de düğün salonuna silahlı saldırı: 2 kişi öldü

6 Mars 2019

Taiz'de düğün salonuna silahlı saldırı: 2 kişi öldü

Yemen'in güney batısında yer alan Taiz kentinde kadınların bulunduğu düğün salonuna kimliği belirsiz silahlı bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda biri kadın olmak üzere 2 kişi öldü 5 kişi yaralandı.

Yerel kaynaklar, silahlı bir grubun Taiz kentine bağlı Vadi el Kadi beldesindeki kadınların bulunduğu düğün salonuna saldırdığını bildirdi. Silahlı grubun damadı öldürmek amacıyla böyle bir saldırıyı gerçekleştirdiği belirtildi.

Silahlı grubun kadınlarla dolu olan düğün salonuna gelir gelmez ellerindeki silahlarla ateş açtığı ve iki el bombasını attıkları belirtildi. Olay yerinde olan ve saldırıya müdahale etmek isteyen bir asker ile bir kadının saldırganlar tarafından öldürüldüğü kaydedildi.

Silahlı grup başka bir grubun olay yerine gelmesinin ardından yaklaşık bir saat süren çatışmalar sonrasında bölgeden kaçtıkları bildirildi.

Saldırıda 1 asker, 1 kadın olmak üzere iki kişinin öldüğü, aralarında bir çocuğun olduğu 4 kadının ise yaralandığı bildirildi. Çatışmalar sebebiyle korkan 13 kadın ve çocuğun ise korkudan baygınlık geçirdiği bildirildi.

Güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonda olayla ilgili olarak 3 şüphelinin gözaltına aldığı ifade edildi.