Yemenli öğrencilerden 'Kudüs' protestosu

19 Aralık 2017

Yemenli öğrencilerden 'Kudüs' protestosu
ÖZEL HABER

Yemenli üniversite öğrencileri ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti tanıma kararı ile ilgili protesto gösterisi düzenledi.

Hadramevt kentinde bulunan Kuranı Kerim ve İslam Bilimleri Üniversitesi öğrencileri ve idari personel Trump’un kararını protesto ederek, Filistin halkıyla dayanışma gösterisinde bulundu. Gösterici öğrenciler taşıdıkları döviz ve pankartlar eşliğinde, ”Canım kanımız sana feda olsun ey Kudüs” sloganları attı.

Öğrenciler ayrıca Arap ve İslam ülkeleri liderleri ve hükümetlerinde ABD Başkanı Donald Trump’ın kararına karşı güçlü bir duruş sergilemelerini istedi.

Protesto gösterisi Şeyh İsmail Salafi’nın Kudüs ve Filisin için yaptığı dua ile sona erdi. 

Öte yandan Aden Üniversitesi öğrencileri de ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti tanıması ile ilgili protesto gösterisi düzenledi. Yüzlerce öğrencinin katıldığı protesto eylemine Yemen hükümetinden eğitim, sağlık, yüsek öğretim bakanları ile geniş halk kitleleri destek verdi. Yapılan protestolarda ABD'nin kararı protesto edilerek, alınan kararın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarının açık bir ihlali olduğu vurgalandı.