Diyanetten Yemen'e yardım kampanyası

6 Aralık 2018

Diyanetten Yemen'e yardım kampanyası

 Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı  (TDV) dünyanın en derin insani krizinin yaşandığı Yemen için yardım kampanyası başlattı.

 

"Yemen'e Sessiz Kalma" başlıklı yardım kampanyası Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Erbaş, Yemen'de 22 milyon kişinin kıtlık nedeniyle hayatta kalma mücadelesi verdiğini belirterek, acilen yardım edilmezse 11 milyondan fazla kişinin hayatını kaybedeceğini söyledi.

 

TDV'nin, Yemen'de ihtiyaç sahiplerine bugüne kadar 8,5 milyon lira değerinde yardım yaptığını kaydeden Erbaş, "Bugün de yardım faaliyetlerimizi daha kapsamlı hale getirmek ve en ileri düzeye taşımak için Yemen'e Sessiz Kalma başlığıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Milletimizi hep beraber daha güçlü şekilde insanlığın vicdan yükünü taşıma seferberliğine davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, vatandaşların "bagis.tdv.org" internet adresinden online bağış yapabileceğini bildirerek, "YEMEN" yazıp 5601'e kısa mesaj göndererek 10 lira bağışta bulunabileceğini kaydetti.