Çavuşoğlu: Kaşıkçı soruşturmasında sonuna kadar gideceğiz

5 Aralık 2018

Çavuşoğlu: Kaşıkçı soruşturmasında sonuna kadar gideceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasında şeffaf olması çağırısında bulunarak, "Soruşturmada sonuna kadar gidilecek" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere bulunduğu Brüksel’de Kaşıkçı cinayeti olmak üzere birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu Kaşıkçı soruşturması ile ilgili NATO toplantılarında birçok mevkidaşının uluslararası soruşturmaya gerek var mı yok mu diye sorduklarını belirterek, "Biz Suudi Arabistan’daki soruşturmalardan bilgi edinmek istedik ama edinemedik." dedi.

Suudi Arabistan ile bilgileri paylaştığını kaydeden Çavuşoğlu, "Biz bilgileri paylaşıyoruz ama Suudi Arabistan'ın da şeffaf olması gerekiyor. Onun yerine çelişkili ifadeler görüyoruz. Diğer taraftan hala ceset bulunamadı. Bizim tarafımızdan soruşturma derinleştirilerek devam ettiriliyor.Biz kendi topraklarımızda işlenmiş, önceden planlanmış cinayetin aydınlatılması için çalışıyoruz. Soruşturma devam ediyor, sonuna kadar gideceğiz. Tıkanıklık olursa uluslararası bir soruşturmaya gitmekten çekinmeyiz." ifadelerini kullandı.