Yeni Yemen Medya Merkezi STK Fuarın'da ilgi odağı oldu

20 Kasım 2018

Yeni Yemen Medya Merkezi STK Fuarın'da ilgi odağı oldu

 İslam Dünyası STK'ları Birliği (İDSB), Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'nın (TGTV) iş birliğinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen 3. Uluslararası STK Fuarı'na katılan Yeni Yemen Medya Merkezi'nin standı büyük ilgi gördü.

 Yenikapı Avrasya Gösteri ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 40 ülkeden 190'a yakın STK'nın iştirak ettiği fuarda, STK'lar kendilerini tanıtmanını yanı sıra farklı ülkelerdeki diğer STK'larla işbirliği, tecrübe paylaşımı ve ortak sinerji kurma imkanı buldu.

Bir yılını tamamlayan Yeni Yemen Medya Merkezi, katıldığı bu ilk  fuarda Türkiye başta olmak üzere farklı ülkelerdeki STK'larla görüşme ve işbirliği imkanı buldu. Yeni Yemen Medya Merkezi standı ziyaretçiler tarafından en fazla ilgi gören standlardan biri oldu.

Gelen ziyaretçiler, merkez hakkında bilgi almasının yanı sıra özellikle Yemen'de yaşanan insani krizle ilgili bilgi aldı.

Yeni Yemen Medya Merkezi Başkanı Salih El Gabri başkanlığındaki Yeni Yemen Medya Merkezi personeli, gelen ziyaretçilere merkezin kurulum amacı ve çalışmalarının yanı sıra Yemen'deki gelişmeler ile ilgili bilgi verdi.

Öte yandan Salih El Gabri,  katıldığı çalıştay'da Yeni Yemen Medya Merkezi'nin kuruluş amacının yanı sıra Yemen'deki insani kriz ve ülkedeki savaşın perde arkasındaki boyutu ile ilgili bir konuşma yaptı.