SETA ve Yeni Yemen Medya Merkezi'nden Yemen Paneli

18 Ekim 2018

SETA ve Yeni Yemen Medya Merkezi'nden Yemen Paneli

Yemen'de dört yılı aşkın süredir devam eden savaş sebebiyle ülke dünyanın en derin krizini yaşıyor. İran destekli Husi milislerinin gerçekleştirdiği darbe sonrasında başlayan savaşta ülkedeki savaşın bölgesel ve uluslararası boyutuyla ilgili SETA ve Yeni Yemen Medya Merkezi tarafından ortaklaşa,"Yemen Krizi, İç Gelişmeler ve Dış Aktörlerin Tutumu Paneli düzenlenecek.

Abdullah Erboğa'nın moderetörlüğünde gerçekleştirelecek programda Yemen Eski Maliye Bakanı ve Milletvekili Sahk el Vecih, Yemen Şura Meclisi Üyesi Salah Batis ve Veysel Kurt

SETA'nın İstanbul Merkezi'nde gerçekleştirilecek panelde konuşmacılar  Yemen ile ilgili son gelişmeler ışığında siyasi çözüm için bir umut var mı yoksa yıpratma savaşı devam edecek mi? Dış aktörlerin tutumları krizi nasıl şekillendirmekte? Yemen’in geleceği için beklenen senaryolar neler?  Yemen bölünme tehlikesine karşı bütünlüğünü koruyabilecek mi? sorularına cevap arayacak.

. SETA ve Yeni Yemen Medya Merkezi’nin düzenleyeceği ve Yemen krizinin iç dinamikleri ve dış aktörlerin tutumunun ele alınacağı panel herkese açık olacak.

Programda ayrıca katılımcılara Türkçe'nin yanı sıra Arapça simültane tercüme yapılacak.