Yemen’de basına yönelik ihlaller sürüyor

Yemen’de çatışan taraflarca basına yönelik ihlaller artarak devam ederken, bu yılın ilk yarısında ülkede basına yönelik 100’den fazla ihlalin gerçekleştirildiği açıklandı.

Yemen’de savaş ve korona sebebiyle  bu yıl 1

Uluslararası Göç Örgütü (IOM)  bu yılın başından beri Yemen’de korona virüs salgını ve çatışmalar sebebiyle 100 bin kişinin yer değiştirdiğini duyurdu.

Yemen’de 2.4 milyon çocuk açlıkla karşı karş

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNCEF) Savaş ve salgın hastalıklarla boğuşan Yemen’de milyonlarca çocuğun açlıkla karşı karşıya olduğu duyurdu.

BM: Dünyadaki mülteci sayısı 80 milyonu aştı

Birleşmiş Milletler Yemen İnsani Yardım Koordinatörü Liz Grande dünya genelinde savaş, yoksulluk, açlık ve çatışmalar sebebiyle mülteci sayısının 80 milyonu aştığını duyurdu.

Yemen’de ölüm oranı dünya ortalamasının 4 ka

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen’de korana kovid -19 kaynaklı ölümlerin yüzde 25 oranıyla dünyada ortalamasının 4 katı olduğunu duyurdu.

BM: Yemen en kötü senaryo ile karşı karşıya

Birleşmiş Milletler (BM), Yemen'in ülke genelinde ortaya çıkan korona virüs salgınının patlak vermesiyle en kötü durum senaryosuyla karşı karşıya olduğunu duyurdu.

Aden’de bir ay içinde 143 kişi koronadan öld

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü Yemen’in geçici başkenti Aden’de bir ay içinde 143 kişinin korona virüsü sebebiyle öldüğünü duyurdu.

Koronadan dünyada en fazla ölüm oranı Yemen’

Birleşmiş Milletler (BM) korona sebebiyle dünyada en yüksek ölüm oranının Yemen’de gerçekleştiğini duyurdu.

Yemen’de 16 yeni korona vakası tespit edildi

Yemen Sağlık Bakanlığı ülkede ülkenin 3 kentinde 16 yeni korona virüs vakasının tespit edildiğini 4 kişinin ise salgından öldüğünü duyurdu.

Yemen’de son bir ayda en yüksek korona vakas

Yemen’de dün 6 kentte yapılan testlerde 3 ölüm olmak üzere 37 korona vakasının tespit edildiği bildirildi. Söz konusu sayı ülkede yaklaşık bir ay önce tespit edilen en yüksek vaka olduğu bildirildi.