BM: Yemen’de işkence ve zorla kaçırmalar dev

Birleşmiş Milletler, Yemen’deki tarafların uluslararası hukuku ihlal ederek, işkence, zorla alıkoyma, adil yargılamamanın sürdüğünü belirterek, bundan kadın ve çocukların da etkilendiğini açıkladı.

Yemen’de 3.5 milyon çocuk eğitimden mahrum k

Yemen’de savaşın vurduğu eğitim sisteminde özellikle okulların yıkılması sebebiyle en az 3.5 milyon çocuk eğitimden mahrum kaldı. Korona salgını sebebiyle bu sayının çok fazla artacağı belirtiliyor.

Yemen'de şimdi de çocuk felci salgını baş g

Yemen Sağlık Bakanlığı ülkede çocuk felci hastalığının yeniden baş göstermeye başladığını belirterek, uluslararası kamuoyuna acil yardım çağrısında bulundu.

Yemen’de 2 milyon çocuk yetersiz beslenmenin

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) Yemen’de 2 milyondan fazla çocuğun yetersiz beslenmeden mustarip olduğunu ve ciddi gıda kıtlığı yaşandığını duyurdu.

Yemen’in başkenti Sana ve Aden kentlerinde y

Yemen’de İran destekli Husiler’in kontrolündeki başkent Sana ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin  (BAE) desteklediği ayrılıkçıların kontrolündeki geçici başkent Aden’de kaçırılan ve zorla kaybedilenlerin sayısının iki bine yaklaştığı bildirildi.

Yemen’deki taraflar yardımları sistematik ol

Dünyanın en derin insani krizinin yaşandığı Yemen’de çatışan tüm tarafların insani yardımları sistematik olarak engellediği belirtildi.

Yemen’deki çatışmalar binlerce aileyi yerind

Yemen hükümeti ülkenin kuzeyindeki Marib ve El Cevf kentlerindeki çatışmalar sebebiyle yaklaşık 3 bin ailenin yerlerinden edildiğini açıkladı.

Yemen’de 320 bin çocuk yetersiz beslenmeden

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Yemen’de 320 bin çocuğun yetersiz beslenmeden mustarip olduğunu duyurdu.

Husilerin Yemen’de döşediği 185 bin mayın te

Suudi Arabistan Yemen’de Mayın Temizleme Projesi (MASAM) çalışmalara başladıkları 2018 yılından bu yana İran destekli Husilerin ülke genelinde döşediği 185 binden fazla mayının temizlendiğini duyurdu.

BM: Yemen’de tüm taraflar savaş suçu işledi

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen’de tarafların savaş suçu işlediğini belirterek, başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan olmak üzere tüm tarafların elinin temiz olmadığı bildirildi.