Koronadan dünyada en fazla ölüm oranı Yemen’

Birleşmiş Milletler (BM) korona sebebiyle dünyada en yüksek ölüm oranının Yemen’de gerçekleştiğini duyurdu.

Yemen’de 16 yeni korona vakası tespit edildi

Yemen Sağlık Bakanlığı ülkede ülkenin 3 kentinde 16 yeni korona virüs vakasının tespit edildiğini 4 kişinin ise salgından öldüğünü duyurdu.

Yemen’de son bir ayda en yüksek korona vakas

Yemen’de dün 6 kentte yapılan testlerde 3 ölüm olmak üzere 37 korona vakasının tespit edildiği bildirildi. Söz konusu sayı ülkede yaklaşık bir ay önce tespit edilen en yüksek vaka olduğu bildirildi.

Ürperten rapor: Korona Yemen’i haritadan sil

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) Yemen’de korona virüs salgını ile ilgili ürpertici rapordu, salgının Yemen’i haritadan silebileceği uyarısında bulundu.

Yemen’de salgın hastalıklar sebebiyle iki ha

Yemen'in geçici başkenti Aden'de bir ay içinde 600 kişinin salgın hastalıklar sebebiyle yaşamını yitirdiği bildirildi. Ölenlerin 6’sının hükümet yetkilisi olduğu kaydedildi.

Kirli oyun kurucu olarak BAE

Birleşik Arap Emirlikleri  yöneticileri Arap toplumlarının değişim taleplerinin umutlarının ve özgürlük arzularına karşı, Suudi Arabistan ile birlikte bu devrimlere karşı kanlı askeri darbeleri fonlama yoluna gitti. Bu kanlı darbelerin sonucunda ülkeler büyük yıkım yaşarken binlerce masum insan yaşamanı yitirdi.

Yemen’deki çatışmalarda son 3 ayda 195 sivil

Birleşmiş Milletler (BM), Yemen'de İran destekli Husilerle meşrü hükümet güçleri arasındaki çatışmalarda son 3 ayda 195 sivilin öldüğünü duyurdu.

Yemen’de binlerce hamile kadın için ölüm ris

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen’de korona virüs salgını sebebiyle kadın doğum birimlerinin kapanması ve fon eksikliği sebebiyle binlerce kadının ölüm riskiyle karşı karşıya olduğunu duyurdu.

Save The Children: Yemen korona ile yüzleşme

Uluslararası insan hakları kuruluşu Save The Children (Çocukları Kurtarın) Yemen’in dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ile yüzleşmeye hazır olmadığını belirterek, taraflara ateşkes çağrısında bulundu.