Yemen’de Husiler’den eğitime ağır darbe

Yemen’de İran destekli Husiler, başkent Sana’da bir yıl içinde eğitim alanında 8 bin 140 ihlal gerçekleştirdiği bildirildi.

Yemen’de 3 yılda 326 kişi difteriden öldü

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Yemen’de son üç yıl içinde difteri salgını sebebiyle 326 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Yemen’de savaş halkın ruh sağlığını bozdu

Birleşmiş Milletler (BM) dünyanın en derin insani krizinin yaşandığı Yemen’de 5 kişiden birinin ruhsal bozukluk yaşadığını açıkladı.

Fon eksikliği Yemen’de milyonlarca kişiyi et

Birleşmiş Milletler (BM) fon eksikliği sebebiyle Yemen’deki insani trajedinin daha da derinleşeceğini ve milyonlarca kişinin etkileneceğini duyurdu.

BM: Yemen’de yerinden edilenler insani felak

Birleşmiş Milletler (BM) dünyanın en derin insani krizinin yaşandığı Yemen’in Marib kentinde çatışmalar sebebiyle yerinden edilen binlerce kişinin bir  “insani felaket” ile karşı karşıya olduğunu duyurdu.

BM: Yemen’de işkence ve zorla kaçırmalar dev

Birleşmiş Milletler, Yemen’deki tarafların uluslararası hukuku ihlal ederek, işkence, zorla alıkoyma, adil yargılamamanın sürdüğünü belirterek, bundan kadın ve çocukların da etkilendiğini açıkladı.

Yemen’de 3.5 milyon çocuk eğitimden mahrum k

Yemen’de savaşın vurduğu eğitim sisteminde özellikle okulların yıkılması sebebiyle en az 3.5 milyon çocuk eğitimden mahrum kaldı. Korona salgını sebebiyle bu sayının çok fazla artacağı belirtiliyor.

Yemen'de şimdi de çocuk felci salgını baş g

Yemen Sağlık Bakanlığı ülkede çocuk felci hastalığının yeniden baş göstermeye başladığını belirterek, uluslararası kamuoyuna acil yardım çağrısında bulundu.

Yemen’de 2 milyon çocuk yetersiz beslenmenin

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) Yemen’de 2 milyondan fazla çocuğun yetersiz beslenmeden mustarip olduğunu ve ciddi gıda kıtlığı yaşandığını duyurdu.

Yemen’in başkenti Sana ve Aden kentlerinde y

Yemen’de İran destekli Husiler’in kontrolündeki başkent Sana ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin  (BAE) desteklediği ayrılıkçıların kontrolündeki geçici başkent Aden’de kaçırılan ve zorla kaybedilenlerin sayısının iki bine yaklaştığı bildirildi.